Barcode: 0011150511384
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 46.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.7 g |
| of which sugars | 11.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, strawberry lemonade concentrate (concentrated lemon juice sugar, water, raspberry juice concentrate, citric acid, natural flavor).
Additives
e330
Related Products in Beverages
Organic goji tea
B NOVA 4
Pristine sparkling water
Entertainment Production House Inc.
B NOVA 4
Kikin Kombucha Butterfly Lavender
C
Fruit-punch
C NOVA 4
Blenheim Ginger Ale Hot
Blenheim Bottling Co.
E NOVA 4
Cranberry Lemonade
Bluewater Farms
C NOVA 3
Cranberry Lemonade
Bluewater Farms
C NOVA 3
Cranberry Iced Tea
Bluewater Farms
C NOVA 3
Michigan hard cider
B NOVA 1
Orange drinking water, orange
C NOVA 4
Organic sparkling tree water
Entertainment Production House Inc.
B NOVA 4
Orange Flavour Hot Chocolate
By sainsbury's
D NOVA 4