Barcode: 0022198008378
Lemonade
by Mayer Bros
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.9 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 10.0 g |
| of which sugars | 9.4 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Water, sugar, blood orange juice concentrate, lemon juice concentrate, natural flavors, citric acid, ascorbic acid (vitamin c), exberry fruit yellow and exberry pink blossom.
Additives
e330
Related Products in Beverages
Iogurte Danone Liquido Frutos Tropicais
Danone
E NOVA 4
Boisson
Sumol
E NOVA 4
Boisson Ananas 6X33CL Sumol
Sumol
E NOVA 4
Água de nascente
Pingo Doce
A NOVA 1
Água de nascente
Pingo Doce
A
Sumo Com Gas Ananas
Sumol
D
Sumol orange
Sumol
E NOVA 4
Iogurte Líquido sabor Frutos Silvestres
Yoggi,Nestlé
E NOVA 4
Calem Fine Ruby Porto
NOVA 4
Manga Iogurte Líquido com Alto teor em Proteína 18 g por Garrafa
Pingo Doce
D NOVA 4
YoPRO
Danone
B NOVA 4
Sumol orange
Sumol
C NOVA 4