Barcode: 0043000006900
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 24.5 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 6.5 g |
| of which sugars | 6.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
water,high fructose corn syrup ,Citric acid, sodium sitrate,sodium banzoate, potassium sorbate,NATURAL FLAVORS, ASPARTAME, GLYCERYL ABIETATE, CALCIUM gene CITRATE, SODIUM BENZOATE AND FD&C DOLE.
Additives
e202
e330
e445
e951
Related Products in Beverages
Cold brew coffee
Merchants Distributors Inc.
B NOVA 1
Lemonade
Bolthouse Farms
NOVA 4
Perfectly protein perfectly protein
B NOVA 4
Chocolate plus protein chilled super premium
Bolthouse
E NOVA 4
Vanilla bean protein plus shake
Bolthouse
D NOVA 4
Coffee beverage, salted caramel latte
C NOVA 4
Bolthouse farms, coffee beverage, salted caramel latte, salted caramel latte
Bolthouse Farms
C NOVA 4
Lemonade beverage
D NOVA 4
Protein plus protein shake
Bolthouse Farms
E NOVA 4
Protein plus vanilla bean
D NOVA 4
Bolthouse farms, protein plus, protein shake
E NOVA 4
Bolthouse farms, perfectly protein, coffee beverage, salted caramel latte, salted caramel latte
C NOVA 4