Barcode: 0043000069950
Lemonade
by Country Time
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no artificial flavors
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 44.4 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.1 g |
| of which sugars | 10.6 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
water, sugar, citric acid, potassium citrate, sodium polyphosphate, ascorbic acid (vitamin c), natural flavor, rosemary extract, yellow 5, calcium disodium edta, potassium sorbate
Additives
e102
e202
e330
e385
e392
e452
e452i
Related Products in Beverages
Deep Forest
Hey Day
E
Kefyras su mėlynėmis
Valio Gefilus
E NOVA 4
Alkoholiton Jouluolut
A Le Coq
C NOVA 3
Infusion water, mustika mahl + melissiekstrakt
Aura
C NOVA 4
Ökolimonaad rabarberimahlaga
Bio Mari
E NOVA 4
Coca-Cola original taste
Coca-Cola
E NOVA 4
Infusion water
Aura
C
Novelle plus
Hartwall
A NOVA 4
A.leCoq premium
A.LeCoq
NOVA 3
Jus Bio & pressé à froid
Hey Day
E
Sunbeam
Hey Day
E
AYRAN DOGH
C NOVA 3