Barcode: 00817141
Lemonade
by Minute Maid
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
no preservatives
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 45.8 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 12.1 g |
| of which sugars | 11.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
pure filtered water, high fructose corn syrup, lemon juice from concentrate (12%), lemon pulp, natural flavors, sugar,
Allergens
CORN
Related Products in Beverages
Agrumes zero sugar
Freeway
C NOVA 4
Birra analcolica
C NOVA 1
Instant soup
Kania
E NOVA 4
Vitamin Drink
Saskia
C NOVA 4
Water
Water
A NOVA 1
Cola light
Freeway
C NOVA 4
Cola light
Freeway
C NOVA 4
Milbona
Springfresh
E NOVA 4
Vitamin Water
Hema
C NOVA 4
Freetea
Freeway
D
cola zero
Freeway
C NOVA 4
Mineral water
Saskia
A NOVA 1