Barcode: 0085591900694
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 42.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 10.4 g |
| of which sugars | 10.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Purified water, cane sugar, lemon juice from concentrate, natural flavors, watermelon juice from concentrate, citric acid, vegetable juice (for color), gum arabic, ester gum.
Additives
e330
e414
e445
Related Products in Beverages
Viva chocolat 25cl
Candia
D NOVA 4
Candy'Up Lait + Jus de framboise
Candia
E NOVA 4
Café Latte de l’Ours🧸🐻❄️🐻
Candia, Columbus Café & Co
C NOVA 4
Candy’up
Candia
C NOVA 4
Candy up gout vanille
Candia
C NOVA 4
Candy'Up Goût Chocolat allégé
Candia
B NOVA 4
Candy up
Candia
C NOVA 3
Boisson lactée chocolatée
Candia
D NOVA 4
Viva Chocolat
Candia, Candia Viva
D NOVA 4
Grandlait Entier Brique 6x 1L
Candia
C NOVA 1
Candy' Up
Candia
C NOVA 4
Candy'up bio
Candia
C NOVA 3