Barcode: 0075355112326
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 150.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 33.3 g |
| of which sugars | 31.7 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Filtered water, high fructose corn syrup, lemon juice concentrate, natural flavors, citric acid, ascorbic acid (vitamin c), modified food starch, saib, ester gum, acesulfame potassium, sucralose.
Additives
e330
e445
e950
e955
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Eden Cornflakes 375G
Eden
D NOVA 4
Eden Bio Tomatenmark Tube 150G
Eden
C NOVA 1
Spaghetti Hartweizen
Bio-Zentrale Naturprodukte GmbH
B NOVA 1
Sauerkraut Eden mild
Eden
A NOVA 3
Pain Croustillant Complet au Sésame
Eden
B NOVA 3
Nudeln (Spirelli) Vollkorn
bio Zentrale
A NOVA 1
Eden Choco Balls 375G
Eden
D NOVA 3
Sweet Wheat
Eden
D NOVA 3
Bikini Drink
Eden
C NOVA 1
Haferflocken Großblatt Hofliebe
A
Biene Maja Knusper-Müsli Schoko mit Honig
Eden
C NOVA 3
Frischkost Sauerkraut
Eden
B NOVA 3