Barcode: 0036800034600
Lemonade from concentrate, lemonade
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 11.4 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, lemon concentrate, natural flavors, potassium sorbate (for freshness).
Additives
e202
Related Products in Beverages
Smoothie Äpple & Jorgubb
Ikéa
C NOVA 1
Cidre de pomme
Ikea
NOVA 4
BiGG Apple
Murree Brewery's
NOVA 4
Coca Cola
Coca-Cola
E NOVA 4
Mud\Wtr Spiced Cocoa and Mushroom Beverage Blend
B
Ramune
SANGARIA
NOVA 4
Sola Ice Tea breskev peach
Sola
E NOVA 4
Ikea PS Instant Drink
Ikea
C NOVA 4
Vintersaga - Boisson gazeuse à l'arôme de houblon et de malt
Ikea
E NOVA 4
Paté pur porc artisanal au piment d’Espelette
Coca-cola
E NOVA 4
Bubbly fiesta
Boni
D NOVA 4
Iced tea pêche
Teisseire
E NOVA 4