Barcode: 0688267153228
Lemonade limoncello, lemonade
by Giant
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 58.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 14.6 g |
| of which sugars | 14.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Filtered water, sugar, lemon juice concentrate, natural flavors, citric acid, ascorbic acid (vitamin c), gum arabic, medium chain triglycerides, ester gum.
Additives
e330
e414
e445
Related Products in Beverages
Diet Coke
C NOVA 4
Milbona Kefir
Fude + Serrahn Milchprodukte, Milbona
B NOVA 3
Schweppes
Coca-Cola
E NOVA 4
Decadent hot chocolate
NOVA 3
Franziskaner Weissbier Naturtrüb
Franziskaner Weissbier
NOVA 4
Energy Drink: sugar free
Red Thunder,Aldi
C NOVA 4
Löwenbräu original
Löwenbräu
NOVA 3
Schweppes Bitter Lemon
Schweppes
E NOVA 4
Energy Drink Original
Red Thunder,Aldi
D NOVA 4
Iogurte liquido açuracado com aroma a morango e banana
Milbona
E NOVA 4
Lowenweisse Beer
Löwenbrau
Birra
Franziskaner, Spaten
NOVA 3