Barcode: 3560070523696
Letras de patata
by Carrefour
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
organic
green dot
made in belgium
nutriscore
nutriscore grade b
with sunflower oil
Categories
Available in
france, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 149.0 kcal |
| Fat | 6.0 g |
| of which saturated | 0.9 g |
| Carbohydrates | 20.1 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 2.3 g |
| Proteins | 2.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Patata 87%, aceite de girasol 6%, harina de arroz, patata deshidratada, sal, estabilizante: hidroxipropilmetilcelulosa, dextrosa, cúrcuma
Allergens
none
Additives
e464
Related Products in Aliments D Origine Vegetale
Grosse Hörnli
M Classic, Migros
A NOVA 1
zenzero candito
EuroCompany
E NOVA 3
Rice Krisps
Boni, Boni Selection
C NOVA 4
Rösti
M-Budget, Mbudge, Mbudget, Migros
NOVA 3
Kellogg's Extra Bio Chocolat noir
Kellogg's
D NOVA 1
Hirse Millet
Holle
A
Rice crispies multigrain shapes
Kellogg's
A NOVA 4
organic millet balls
biopont
D NOVA 3
Creme fraiche alternative
beleaf
C NOVA 4
Bio Naturaplan Gartenerbsen
Coop, Coop naturaplan
A NOVA 1
Zuurdesem rogge 235g, nl
Wasa
A NOVA 4
Macarrones al huevo
Carrefour
A NOVA 1