Barcode: 4012712004821
Letschogemüse
by Spreewaldhof
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 38.0 kcal |
| Fat | 0.1 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 6.7 g |
| of which sugars | 6.5 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 1.3 g |
| Salt | 1.6 g |
Ingredients
43% Paprika, 21% Tomatenmark (zweifach konzentriert), Wasser, geriebene Apfel, Branntweinessig, Salz, Zucker, Gewürzextrakte (enthalten Senf).
Allergens
mustard
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gnocchi à l'ail des ours
Migros
C
Kokos margarina
Migros
D NOVA 4
Urchiges Steinofenbrot
Migros Bio
C
Tofu Curry
Migros Bio
A NOVA 3
Bio Agnolotti all'arrabbiata
Migros,Migros Bio
C NOVA 4
Olives Noires Délicates
Migros
D NOVA 3
Pain de pur epautre
Terra suisse migros
C NOVA 4
Tofu fumé
Migros Bio
A NOVA 3
Twister rustico du four à pierre
Migros
D NOVA 3
Gnocchi
aha!
C NOVA 4
Pain création Le Croquant
Pain Creation
C NOVA 3
Tofu nature
Migros, Migros Bio
A NOVA 3