Barcode: 2382668512483
Lettost, 16% fett
by Synnøve
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
green dot
keyhole
nyt norge
Available in
norway
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 260.0 kcal |
| Fat | 16.0 g |
| of which saturated | 11.0 g |
| Carbohydrates | 0.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 29.0 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
Pasteurisert melk, salt, vegetarisk løpe, konserveringsmiddel (E251), melkesyrekultur.
Allergens
milk
Additives
e251
Related Products in Dairies
Cheese Spread
Jarlsberg
E NOVA 4
Cold Pack Cheese Spread
Penn Cheese Corporation
D NOVA 4
Monterey Jack
Penn Cheese Corporation
D NOVA 3
Mild Cheddar
Wisconsin
D NOVA 3
Yellow colby cheese
D NOVA 4
Baby Swiss
Penn Cheese Corporation
C NOVA 3
Fat Free Skim Milk
Marlin's
B NOVA 1
Grass Fed Whey
Garden Of Life
B NOVA 4
Cold Pack Cheese Spread
Luqman Cheese
D NOVA 4
Mozzarita
Milk It
C NOVA 3
White colby
D NOVA 3
Lean Muscle Mass Vanilla Softserve Flavor
ANS Performance
B NOVA 4