Barcode: 0000778901327
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 15.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 1.0 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Lettuce.
Recipes with Similar Ingredients
24 Hour Salad
9 ingredients
Candle Salad
5 ingredients
Layered Salad
7 ingredients
Seven Layer Salad
7 ingredients
Layered Salad
10 ingredients
Frito Salad
6 ingredients
Seven Layer Salad
7 ingredients
Ginny'S Salad
4 ingredients
Tater Wedges With Cheese
7 ingredients
Layered Salad
7 ingredients
Cauliflower Salad
7 ingredients
Avocado Orange Salad
7 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Houmous
C NOVA 3 Eco-Score B
Caramel Macchiato Coffee Creamer
Barissimo
D NOVA 4
Pain blanc POM ultra-moelleux
POM
E NOVA 4 Eco-Score B
Riz 3 saveurs
Grand Badon
B Eco-Score B
Vermicelles de riz
Tanoshi
A NOVA 1
Steinofenbrot, Harry 1688
Harry
B NOVA 3
Nouilles Japonaises Udon
Tanoshi
E NOVA 3
Cuor di Pane
Mulino Bianco
B NOVA 4
Mousse au chocolat doux au lait de coco
Andros
D NOVA 4 Eco-Score D
Pain 100% mie
Félici' Mie, Alpes Biscuits
C NOVA 3
Cranberry-Beeren-Mix
Edeka
A NOVA 1
Oatmeal Squares Peanut Butter
Nature Valley
D NOVA 4