Barcode: 0859215008086
Levant, spread, eggplant
by Levant
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 117.0 kcal |
| Fat | 6.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 13.3 g |
| of which sugars | 6.7 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Eggplant, pepper, water, sunflower oil, tomato paste, sugar, salt, garlic, cinnamon delta-lactone.
Related Products in Salted Snacks
Caesar salad with grilled chicken
A NOVA 4
Soursop In Syrup
Del Sur
C NOVA 4
American potato salad
C NOVA 4
Seven layer salad
C NOVA 4
Old fashioned potato salad, old fashioned
C NOVA 4
Garden salad
A NOVA 1
Golden mustard potato salad
C NOVA 4
Casa di oliva, capotes capers
Casa Di Oliva
NOVA 3
Palermo, green olives, almond amandes
Palermo
C NOVA 3
American potato salad
C NOVA 4
Golden mustard potato salad
C NOVA 4
Chunky potato salad with egg
C NOVA 4