Barcode: 8410055885309
Levité Limón
by Font Vella
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
green dot
no colorings
nutriscore
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 47.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 4.3 g |
| of which sugars | 4.3 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
AGUA MINERAL NATURAL, ZUMO DE LIMÓN A BASE DE CONCENTRADO (6%), AZÚCAR, CORRECTORES DE ACIDEZ: E330 Y (331, ESTABILIZANTES: GOMA ARABIGA, E445 Y E444, EDULCORANTE: GLUCÓSIDOS DE ESTEVIOL, AROMA NATURAL CONSERVAR EN UN LUGAR LIMPIO, FRESCO Y SECO.
Additives
e330
e414
e444
e445
e960
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
7-up Soda Cherry
7up
E NOVA 4
Club Soda
Canada Dry
B NOVA 3
Lemon Juice
Michigan Valley Brand
B
Hawaiian Punch Fruit Juicy Red
dr pepper,seven up
D NOVA 4
Vitaminwater Zero Sugar Orange Rise
Glacéau
C NOVA 4
Sour watermelon charged refresher
Madrinas
NOVA 4
Firehouse Subs, Fruitwater Fizzy Mixed Berry, 44 Fl Oz
Firehouse Subs
B
Root Beer
A&W
E NOVA 4
IGÉBA
symbiose
B NOVA 1
Coca
Coca-Cola
E
Tonic Water
Canada Dry
E NOVA 4
Energy tropical citrus
Glaceau
E NOVA 4