Barcode: 3068111752369
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 372.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 89.0 g |
| of which sugars | 17.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.8 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
farine de _blé_, poudre à lever : E450 (diphosphate), E500 (carbonate de sodium), colorants : E120 (carmin), E141 (complexe cuivre, chlorophylle), E160a (caroténoïdes d'origine naturelle).
Allergens
gluten
Additives
e120
e140
e140i
e141
e160
e160a
e450
e500
e500i
Related Products in Food Additives
Colorant à café
No Name
NOVA 4
Active Dry Yeast
Fleischmann's
Classic gel food colors
Betty Crocker
NOVA 4
Soupe Prête à Déguster (chaudrée De Palourdes Du Maine )
Campbell s
NOVA 4
Lime Gelatin Mix
Winco Foods
NOVA 4
Gelatin
Crush Grape
NOVA 4
Arôme
Maggi
NOVA 4
Levure Sèche Active (levée Rapide)
Fleischmann’s
NOVA 1
Neon gel food color set
Wilton
NOVA 4
Instant Clearjel Pie Thickener
King Arthur Baking Company
NOVA 4
Gelatin
Jolly ranchers
NOVA 4
Mélange à bouillon de poulet
Rooster
NOVA 4