Barcode: 8850718814152
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 533.0 kcal |
| Fat | 30.0 g |
| of which saturated | 13.3 g |
| Carbohydrates | 56.7 g |
| of which sugars | 3.3 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 6.7 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
มันฝรั่ง 627.7%, นํ้ามันพืช 31%, เครื่องปรุงรส 6.3%, วัตถุปรุงแต่งอาหาร, วัตถุที่ให้ความหวานแทนนํ้าตาล, สีธรรมชาติ, สารควบคุมความเป็นกรด, สารป้องกันการจับเป็นก้อน, ก๊าซที่ช่วยในการเก็บอาหาร, แต่งกลิ่นธรรมชาติ, แต่งกลิ่นสังเคราะห์, ไม่ใช่วัตถุกันเสีย
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crushed pineapple in pineapple juice
A NOVA 1
Pineapple chunks in pineapple juice and pineapple juice concentrate
A NOVA 1
Enriched noodle product, wide egg noodles
Valu Time
A NOVA 1
Yellow cling peach halves in light syrup
B NOVA 3
Green beans
A NOVA 3
Cranberry apple flavored juice cocktail from concentrate
Valu Time, Kingston Marketing Co
E NOVA 4
Pineapple slices in pineapple juice
A NOVA 1
Enriched Macaroni Product, Spaghetti
Valu Time
A NOVA 1
Yellow cling sliced peaches in light syrup
B NOVA 3
Green lima beans
A NOVA 3
Grape juice cocktail from concentrate, grape
E NOVA 4
Fruit mix in light syrup
A NOVA 3