Barcode: 9300652003505
Liquid Breakfast
by Up & Go
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
health star rating
health star rating 4 5
Available in
australia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 79.2 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.2 g |
| Carbohydrates | 11.4 g |
| of which sugars | 6.4 g |
| Fiber | 1.6 g |
| Proteins | 3.4 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Filtered Water, skim milk powder, maltodextrin (wheat, corn), cane sugar, vegetable fibro, soy protein, vegetable oil ( sunflower, canola) fructose, oat flour, Flavours, mineral ( calcium), acidity regulator (332) vegetable gums (460, 466 407), stabiliser (452), vitamins (C, niacin, A, B12, B6, BE, B1, folate), salt contains milk, soy and cereals containing gluten
Allergens
gluten
milk
soybeans
Additives
e407
e452
e460
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
White Castle, Strawberry Banana Smoothie
White Castle
C
Kakao
suchard express
NOVA 4
Wawa, Caramel Frozen Cappuccino, 12 Oz
Wawa
D
Red Lobster, Fruit Smoothie, Raspberry
Red Lobster
E
Wendy's, Classic Chocolate Frosty, Jr
Wendy's
E
Chocolat poudre
Poulain
D NOVA 4
Chick-Fil-A, Simply Orange Juice
Chick-Fil-A
E
Boissons repas
Feed
NOVA 4
Perkins, Pinot Noir
Perkins
B
Orangina rouge
D NOVA 4
Kaba Das Original Kakao
Kaba
NOVA 4
Sonic, Plain Slush Only, RT 44
Sonic
E