Barcode: 0075436706369
Liquid Filled Center Fruit Snacks
by Star wars
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 324.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 76.5 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Corn Syrup, Sugar, Apple Juice Concentrate, Gelatin, Modified Potato Starch, Less Than 2% Of: Citric Acid, Malic Acid, Pectin, Modified Corn Starch, Natural And Artificial Flavors, Ascorbic Acid, Sodium Citrate, Coconut Oil, Blue 1, Turmeric, Carnauba Wax, Red 40, Yellow 6, Bht (A Preservative).
Allergens
gelatin
Additives
e110
e129
e133
e296
e321
e330
e331
e428
e440
e903
Related Products in Snacks
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E