Barcode: 0055562121762
Liquid Honey, Pasteurized, Pure
by BeeMaid
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 2
Labels
kosher
orthodox union kosher
true source certified
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 300.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 80.0 g |
| of which sugars | 80.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Honey.
Related Products in Breakfasts
Honey Sticks
Bee Local
E
Raw Beechwood Honey
Wedderspoon, Wedderspoon Organic Llc
D NOVA 2
Elderberry with watermelon seedbutter manuka honey plus immunity, elderberry with watermelon seedbutter
D NOVA 4
Organic Manuka Honey Drops Ginger With Echinacea
Wedderspoon
E NOVA 2
Raw Manuka Honey KFactor 16
Wedderspoon
E
100% raw wild dandelion honey
Wedderspoon, Wedderspoon Organic Llc
D
Raw Manuka Honey KFactor 12
Wedderspoon
E
Raw Manuka Honey KFactor 12
Wedderspoon, Wedderspoon Organic Llc
E
Raw Manuka Honey KFactor 16
Wedderspoon
E
Raw Manuka Honey KFactor 16
Wedderspoon, Wedderspoon Organic Llc, Wedderspoon Gold
E
Kfactor 22 manuka honey
Wedderspoon, Wedderspoon Organic Llc
D NOVA 2
Raw Manuka Honey KFactor 12
Wedderspoon Gold
E