Barcode: 3250390151739
Liquid skimmed cream
Nutri-Score
E
Environment
Eco-Score E
Labels
low or no fat
low fat
distributor labels
reduced fat
green dot
nutriscore
nutriscore grade d
selection intermarche
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 142.0 kcal |
| Fat | 12.0 g |
| of which saturated | 8.3 g |
| Carbohydrates | 5.8 g |
| of which sugars | 3.7 g |
| Fiber | 0.5 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Crème légère (dont lait)(origine : France) ; amidon modifié de maïs ; stabilisant : carraghénanes
Allergens
milk
Related Products in Dairies
RAYBI JAMILA
null
B
Pro shake
Qnt
C NOVA 4
Jonge kaas
Beemster
D
la bande des fe lait
Laiterie des Ardenne
B NOVA 1
Lait Entier 1 Litre
Aldi
C NOVA 1
Goat yoghurt with strawberry
De Volle Maan
C
verse geitenkaas met rauwe weidemelk
't Leenhof
C NOVA 4
croquettes de fromage
D NOVA 3
Le Herve
Le Herve du vieux moulin
A NOVA 3
Gouda en tranche demi vieux
Beemster
D NOVA 4
Almond hazelnut amande noisette
Rice Dream, dream & joya
B
Gouda Jeune sans croute
Upfresh
D