Barcode: 5601048540876
Líquido Sabor a Morango
by Yoggi,Nestlé
Labels
green dot
ecoponto amarelo
Categories
Available in
portugal
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 67.0 kcal |
| Fat | 0.9 g |
| of which saturated | 0.6 g |
| Carbohydrates | 11.9 g |
| of which sugars | 11.9 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 2.7 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
_Leite_ semidesnatado, _leitelho_ açúcar, _leite_ em pó magro, aroma natural de morango, fermentos _lácteos_.
Allergens
milk
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Black Cherry Sparkling Natural Spring Water, Black Cherry
Ozarka
B NOVA 4
Himmlische Helena
DETOQ
NOVA 1
Cinnamon-Spice Apple Cider
Mayer Bros
D NOVA 4
Lime Sparkling Water, Lime
Good & smart
B NOVA 4
Black Cherry Sparkling Natural Spring Water, Black Cherry
Ozarka
B NOVA 4
Triple Berry Sparkling Natural Spring Water, Triple Berry
Ozarka
B NOVA 4
Herzigs Marei
DETOQ
NOVA 1
Cool taste guyabano fruit juice drink of ten a
Sparkling Natural Spring Water, Zesty Lime, Lively Lemon, Triple Berry
Ozarka
B NOVA 4
Sparkling Natural Spring Water, Zesty Lime, Pomegranate Lemonade, Triple Berry
Ozarka
B NOVA 4
Organic Honeycrisp Apple Juice
North Coast
C NOVA 1
Lemon Ginger Sparkling Natural Spring Water, Lemon Ginger
Ozarka
B NOVA 4