Barcode: 3080920101220
Litchi dénoyauté
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
organic
vegetarian
no preservatives
vegan
no colorings
no palm oil
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 65.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 15.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | 1.2 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Litchis, eau, sucre, acidifiant: acide citrique. Informations nutritionnelles Energie Matières grasses -
Allergens
none
Additives
e330
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Gelatin parfait
C NOVA 4
Hot lime pickle
Sainsburys, By sainsbury's
E NOVA 3
New england giant premium bread
C NOVA 4
Graham Ready Crust
Keebler
E NOVA 4
Tropical, Fruit Juice Beverage, Pear
Tropical Cheese Industries Inc
E NOVA 4
slimsters squares
irish pride
A NOVA 4
Reduced Fat Graham Ready Crust
Keebler
E NOVA 4
Tropical, Mango Juice
Tropical Cheese Industries Inc
E NOVA 4
4 Bean Mix
New Season
A NOVA 4
Chocolate Ready Crust
Keebler
E NOVA 4
Graham Pie Crust
Keebler
E NOVA 4
Sweet Mango Chutney
Sainsburys
E NOVA 3