Barcode: 7891031412091
Maionese Tradicional
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Labels
contains gmos
Categories
Available in
brazil
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 295.0 kcal |
| Fat | 29.0 g |
| of which saturated | 5.1 g |
| Carbohydrates | 8.0 g |
| of which sugars | 3.1 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.0 g |
Ingredients
ÁGUA, ÓLEO VEGETAL DE SOJA, AMIDO MODIFICADO, VINAGRE, AÇÚCAR, SAL, GEMA DE OVO, SUCO DE LIMÃO, ACIDULANTE ÁCIDO L-LÁTICO, CONSERVANTE SORBATO DE POTASSIO, ESTABILIZANTES GOMA XANTANA E GOMA GUAR, AROMATIZANTE, SEQUESTRANTE EDTA CÁLCIO DISSÓDICO E ANTIOXIDANTES BHA E BHT.
Additives
e14xx
e202
e412
e415
Related Products in Condiments
Brun Saus
Toro
C NOVA 4
Bio-Streichcreme Kichererbse, Paprika und Chili
Rewe Bio
C NOVA 3
Fused Thai Green Curry
Fused by Fiona
C NOVA 3
Honig Senf Sauce
Händlmeier
D NOVA 3 Eco-Score C
Basil Pesto
Kirkland Signature
NOVA 3 Eco-Score D
Katsu curry
Fused by fiona
D NOVA 3
Organic tomato sauce
Kirkland
A NOVA 3 Eco-Score B
PINEAPPLE SALSA
Santa Maria
B
Fused Teriyaki
Fused
E NOVA 3 Eco-Score B
Chow mein stir fry sauce
Fused by Fiona
D NOVA 3
Remoulade
Thomy
D NOVA 3 Eco-Score C
Pesto alla Genovese
Tesco
D NOVA 4 Eco-Score C