Barcode: 3083680996983
Mais Bio
by Bonduelle
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 1
Labels
organic
eu organic
fruits et legumes de france
no added sugar
ab agriculture biologique
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 80.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 10.8 g |
| of which sugars | 5.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Mais doux en grains
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Dessert végétal nature
Envia
C NOVA 4
gourmet burgers mixed seeds
Connell Bakery
C NOVA 4
4 High Protein Part-Baked Rolls
Rowan Hill Bakery, Lidl
A NOVA 4
Huile d'olive vierge extra
Primadonna
B NOVA 2
Айвар
Freshona
C NOVA 3
Glitzerista Limo Granatapfel Kirsch Geschmack
Krüger you,Krüger
E NOVA 4
Dino Pasta Free From gluten
Combino,Bio Organic,Lidl
B NOVA 1
Farine de blé fluide
Navarre
A NOVA 1
Baked Beans And Pork Sausages
Newgate
B NOVA 4
Lentilles corail
Golden Sun
A NOVA 1
Spaghetti Di Semola Di Grano Duro
Combino
NOVA 1
Soya drink chocolate flavour
Vemondo
D NOVA 4