Barcode: 3222471015292
Maïs croquant sous vide
by Casino
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Labels
no added sugar
nutriscore
nutriscore grade a
Categories
Available in
france
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 3.8 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Maïs doux en grains sans OGM* - eau - sel *OGM: Organisme Génétiquement Modifié
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Crunchips X-CUT, Papryka
Crunchips,Lorenz
D NOVA 4
Crunchips X-CUT Kebab
Lorenz,Crunchips
D NOVA 4
Bezmleczny żółty w plastrach
BezMięsny,BVTCHER
E NOVA 4
Crunchips Pieczone Żeberka
Lorenz,Crunchips
D NOVA 4
Peppies Bacon Flavour
Lorenz
E NOVA 4
Crunchips Asia Style
Lorenz,Crunchips
D NOVA 4
Crunchips Sticks Ketchup
Lorenz
C NOVA 4
Crunchips X-Cut Zielona Cebulka
Lorenz
D NOVA 4
Crunchips Wow Jalapeno & Cheese
Lorenz,Crunchips
D NOVA 4
X-Cut Chakalaka Smak Afryki
Crunchips,Lorenz
D NOVA 4
Crunchips X-CUT Chakalaka
Lorenz,Crunchips
D NOVA 4
Chipsy ziemniaczane o smaku fajity z kurczakiem
Crunchips
D NOVA 4