Barcode: 0892773000246
Mais eclate sel marin
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
kosher
no cholesterol
no colorings
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 560.0 kcal |
| Fat | 34.0 g |
| of which saturated | 3.0 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 8.0 g |
| Salt | 1.3 g |
Ingredients
100% whole grain popcorn, Vegetable oil, Sea salt
Related Products in Snacks
Extra White Travel Pack
Extra, Wrigley's
NOVA 4
Freedent White Menthe Verte
Freedent, Wrigley
NOVA 4
Airwaves Cassis torebka
Airwaves
NOVA 4
Chocolat
E NOVA 4
Freedent white
Wrigley's
NOVA 4
Chewing Gums Airwaves Cassis, 5 x70g
Airwaves
NOVA 4
Wrigleys Airwave Cherry Menthol Chewing Gum 5 Pack
Airwaves
NOVA 4
Extra Eucalyptus
Wrigley's
NOVA 4
Orbit peppermint
Orbit,Wrigley's
NOVA 4
Freedent white menthe forte
Freedent, Wrigley
NOVA 4
Extra Gum - Spearmint
Extra
NOVA 4
Freedent White goût fruit
Freedent, Wrigley's
NOVA 4