Barcode: 3017800130551
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 89.0 kcal |
| Fat | 2.4 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 12.0 g |
| of which sugars | 4.9 g |
| Fiber | 4.3 g |
| Proteins | 2.9 g |
| Salt | 0.4 g |
Ingredients
Gemüsemais, Wasser, Salz
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Brown bread
Pan-O-Gold Baking Co.
C NOVA 3
Quartered & Marinated Artichoke Hearts
Paesana
NOVA 3
Wheat Cottage Bread
Village Hearth, "Pan-O-Gold ""Village Hearth"" Bakers"
C NOVA 4
Old Fashioned Hot Dog Buns
Village Hearth
D NOVA 4
Hamburger Buns
Pan-O-Gold Baking Co.
D NOVA 4
Hot dog buns
Pan-O-Gold Baking Co.
D NOVA 4
Marinated Artichoke Hearts
Paesana
C NOVA 3
Potato bread
Village Hearth, Pan-O-Gold Baking Co.
D NOVA 4
Bread
Village Hearth, "Pan-O-Gold ""Village Hearth"" Bakers"
A NOVA 4
Garlic Gondolas
TRADER JOE'S
NOVA 3
Sourdough Cottage Bread
Village Hearth, "Pan-O-Gold ""Village Hearth"" Bakers"
C NOVA 4
Crunchy Pops
Trader Joe's
D NOVA 4