Barcode: 8001440001680
Mais italiano
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 3
Labels
vegetarian
no preservatives
vegan
veganok
Categories
Available in
france, italy
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 83.0 kcal |
| Fat | 1.8 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 12.2 g |
| of which sugars | 6.3 g |
| Fiber | 3.9 g |
| Proteins | 2.6 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Mais dolce, acqua, sale.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
SUNDRIED TOMATO HUMMUS
pams
C NOVA 4
Sweetened Dried Cranberries
Pams
NOVA 3
Couscous
Pams
NOVA 3
Extra crunchy peanut butter
Pams
C NOVA 4
Smooth Peanut Butter
Pams
C NOVA 3
Toasted Muesli
pams
E NOVA 3
Maize Cornflour
Pams
NOVA 2
Pumpkin Seeds
NOVA 1
UDON NOODLES
Pam's
A NOVA 4
High Grade Flour
Pam’s
A NOVA 1
Pure Plain Flour
Pams
A NOVA 1
BROWN RICE LONG GRAIN
value
B NOVA 1