Barcode: 4015637824055
Mais Paniermehl
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
vegan
the vegan society
brote
getreide und kartoffeln
lebensmittel
pflanzliche lebensmittel
pflanzliche lebensmittel und getränke
semmelbrösel
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 366.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 80.3 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 3.6 g |
| Proteins | 7.8 g |
| Salt | 1.5 g |
Ingredients
Meersalz,Maisgrieß
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Patio Potato Chips
Trader Joe's, Kiri
E NOVA 4
Mandarin Orange Whole Segments in Light Syrup, Canned.
Fruitropic
B NOVA 3
Mediterranean Seven Spice Hummus
Cedars Deli
C NOVA 3
Multigrain Rye Bread
Natural Bakery
NOVA 4
Super Sandwich Ice Cream
Chapman
C NOVA 4
Orange Juice
Trader Joe's
C NOVA 1
Mina falafels
Maple Leaf
A
Baked Beans & Pork Sausages by Sainsbury's
Sainsburys Sainsbury's
B NOVA 4
Mini Flour Tortillas
Trader Joe's
NOVA 4
Canadian Rye Bread
Natural Bakery
C NOVA 4
Almost Everything Bagels
Trader Joe's
D NOVA 4
Whole Mushrooms
D
A NOVA 3