Barcode: 0850251004100
Mais Soufe
by Skinny Pop
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
no gluten
vegetarian
kosher
vegan
n free
Categories
Available in
canada
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 536.0 kcal |
| Fat | 35.7 g |
| of which saturated | 3.6 g |
| Carbohydrates | 53.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 10.7 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.7 g |
Ingredients
Mais à éclater, huile de tournesol et sel
Related Products in Snacks
ORVILLE Naturally Simply Salted
NOVA 3
Sea Salt Classic Popping Corn
Orville Redenbacher's
D NOVA 4
Rayge Candy Co., Unsalted Cashew Nuts
Rayge Candy Co. Inc.
D NOVA 3
Rayge Candy Co, Spice Drops Candy, `
Rayge Candy Co. Inc.
E NOVA 4
ORVILLE REDENBACHERS Naturals Simply Salted Classic Bag, 39.49 OZ
Orville Redenbacher's
D NOVA 3
Tender White Popcorn
Orville Redenbacher's
E NOVA 4
Rayge Candy, Gummies
Rayge Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Mini licorice allsorts
E NOVA 4
Rayge, Spearmint Leaves
Rayge Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Rayge Candy & Nuts, Bit-O-Honey
Rayge Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Rayge Candy, Assorted Gum Drops
Rayge Candy Co. Inc.
E NOVA 4
Bolero, Wafer Sticks, Vanilla
Greek Gourmet Ltd.
E NOVA 4