Barcode: 3263851383068
Maïs sous-vide
by LEADER PRICE
Categories
plant based foods and beverages
plant based foods
fruits and vegetables based foods
vegetable based foods and beverages
canned foods
cereals and potatoes
frozen foods
vegetables based foods
canned plant based foods
cereals and their products
canned vegetables
canned cereals
canned corn
canned sweet corn
Available in
reunion
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 118.0 kcal |
| Fat | 1.3 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 22.0 g |
| of which sugars | 3.5 g |
| Fiber | 3.3 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Maïs doux en grains - eau - sucre - sel
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Petits Pois
Begro
B NOVA 1
Focaccia
Vandemoortele
D
Carottes
A NOVA 1
Concombre Maquée artisanale
Werbomont
A NOVA 3
Salade - Mâche
A NOVA 1
Carottes
A NOVA 1
Focaccia stracchino
Vandemoortele
D NOVA 3
Haricots Verts Très Fin
A NOVA 1
Père Olive Olives à l'ail
Pere olive
C NOVA 3
Olives Queen
Pere Olive
D NOVA 3
Diced onions
Begro
A NOVA 1
Baguette Pérènes Campagne
Les Pains Pérènes, Les mousquetaires
C NOVA 3