Barcode: 23087491
Mais wafels
by Mama nature
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 3
Labels
organic
eu organic
be bio 02
Categories
Available in
belgium, netherlands
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 384.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 87.0 g |
| of which sugars | 0.6 g |
| Fiber | 1.5 g |
| Proteins | 6.5 g |
| Salt | 0.3 g |
Ingredients
mais, zeezout (0,3%)
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Blattspinat
Nature's Gold
A NOVA 1
Montreal Bagel
Kettlemans
A NOVA 4 Eco-Score B
Natural Peanut Butter
Smucker's
C Eco-Score D
Extrato De Tomate
ELEFANTE
A NOVA 3 Eco-Score A
Chocolate & Hazelnut Granola
Surreal
A NOVA 4 Eco-Score D
Vector
Vector
NOVA 4
Organic Brown Rice Ramen
King Soba
A NOVA 1 Eco-Score A
Premium Nuss-Mix
SimplySunny, Penny, Märsch Importhandels-GmbH
A NOVA 1 Eco-Score D
Äggnudlar
ICA, ICA Asia
D NOVA 3
VECTOR
Kellogg's
C NOVA 4 Eco-Score B
Protein Pancake & Waffle Mix
Flourish
NOVA 4
bagels nature
Simple
C NOVA 3 Eco-Score A