Barcode: 9005300010835
Milch Brötle
Available in
austria, france, germany, italy, slovenia, switzerland, en
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 331.0 kcal |
| Fat | 8.2 g |
| of which saturated | 1.5 g |
| Carbohydrates | 54.0 g |
| of which sugars | 14.0 g |
| Fiber | 2.0 g |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Zucker, VOLLEI, Rapsöl, WEIZENKLEBER, WEIZENMEHL, VOLLMILCH (3,5% Fett) 15%, AT DE CH ÖLZ MILCH BRÖTLE. FEINES Rapsöl, WEIZENKLEBER, (Mono - und Diglyceride von Zucker, VOLLEI, Emulgatoren Speisefettsäuren, Natriumstearoyl-2-lactylat), Speisesalz, Hefe: Farbstoff: Carotin, natürliches Aroma, Säu behandlungsmittel: Ascorbinsäure
Allergens
eggs
gluten
milk
Additives
e160a
e481
e570
Related Products in Snacks
Atkinson's, Sophie Mae, Peanut Brittle Bar
Atkinson Candy Company
E NOVA 3
Peanut brittle, peanut
Atkinson Candy Company
E NOVA 3
Crunchy peanut butter and toasted coconut candy
E NOVA 4
Atkinson's mint twist holiday stick all natural !
C NOVA 4
Classic vanilla caramels, classic vanilla
E NOVA 4
Candy sticks
E NOVA 4
Soothing mint sugar free dry mouth moisturizing gum with xylitol
Act
C NOVA 4
Atkinson's, Sophie Mae, Handmade Peanut Brittle Bar, Coconut
Atkinson Candy Company
E NOVA 3
Chick-o-Stick
Atkins
E NOVA 4
peanut butter bones
atkinson candy
E NOVA 4
Atkinson's, Crunchy Peanut Butter Bars
Atkinson Candy Company
E NOVA 4
Mary Jane
E NOVA 4