Barcode: 20776039
Milch Schoko Duo
by Penny
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
nutriscore
nutriscore grade e
rainforest alliance
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 568.0 kcal |
| Fat | 35.8 g |
| of which saturated | 8.8 g |
| Carbohydrates | 58.0 g |
| of which sugars | 57.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.1 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Zucker, planzliche Öle (Raps, Palm), Magermilchpulver 5,5%, Süßmolkenpulver, fettarmes Kakaopulver 2,5%, Haselnüsse, Emulgator (Lecithin). Kann Spuren von Gluten, Soja und anderen Schalenfrüchten enthalten.
Additives
e322
e322i
Related Products in Breakfasts
Pâte à tartiner inshape nutrition
InShape Nutrition
D NOVA 4 Eco-Score D
Raw Honey
Simple Truth
E NOVA 2 Eco-Score B
Haselnuss Creme
Nur Nur Natur
D NOVA 3 Eco-Score D
Bio-Blütenhonig
Natur Gut
E NOVA 2 Eco-Score B
Nutella
Ferrero,Nutella
E NOVA 4 Eco-Score E
Pâte à tartiner noisettes grillées
Karéléa, Léa Nature
D NOVA 4 Eco-Score E
lemon curd
Chivers, Chivers (EDEKA)
E NOVA 4
Turkey Sausage Links
Jimmy Dean
D NOVA 4
Honey Blend
Local Hive
D Eco-Score B
Crema de avellana con cacao keto
Morama
A NOVA 4 Eco-Score E
Peanut Chocolate Spread
Bonne Maman
NOVA 4
Pure honey
GOLDCREST
D Eco-Score B