Barcode: 4337256202367
Milchdrink Vanille
by Rewe
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 3
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 66.0 kcal |
| Fat | 1.9 g |
| of which saturated | 1.2 g |
| Carbohydrates | 9.0 g |
| of which sugars | 9.0 g |
| Fiber | 0.0 g |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.1 g |
Ingredients
Fettarme Milch, Sahne, Zucker, Bourbon-Vanille-Extrakt, färbendes Saflorkonzentrat
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Bio-Limettensaft
Spar Natur*pur
B NOVA 1
Zitronensaft
Naturpur Spar, Spar
B NOVA 1
Sirup, wild berry
Spar
NOVA 3
Kokos-Milch
S-Budget
E NOVA 4
Apfel-Ananas-Zitrone-Ingwersaft
Spar
D NOVA 1
Bio-Fruchtmolke Maracuja
Spar Natur*pur
E NOVA 4
Sugarfree
Spar
B NOVA 4
Apfel Beeren Saft Direkt Gepresst
Spar
C NOVA 1
Kokos Drink ungesüßt
Spar
D NOVA 4
Pink dragon
E NOVA 1
Bio-Trink-Kakao fettarm
Natur pur
NOVA 3
Bio-Hafer-Cuisine
Spar Veggie
E NOVA 4