Barcode: 26075105
Milchreis
Labels
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
germany
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 345.0 kcal |
| Fat | 1.1 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 76.0 g |
| of which sugars | 0.5 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 7.1 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rundkornreis
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Member’s Mark Sunflower & Extra Virgin Olive Oil
Member's Mark
C NOVA 2
Natural Shell Walnuts
Members Mark
C NOVA 1
Dried Organic Strawberries
Pure Anatolia
D NOVA 1
Sun dried organic julienne tomatoes
Pure Anatolia
E NOVA 3
Bread & Butter Pickle Chips
Member's Mark
D NOVA 4
Riced Cauliflower
Member's Mark
A
Unsalted Whole Cashews
Members Mark
B NOVA 3
Colombian Coffee
Sam’s Club Pods
Natural Shelled Walnuts Light Halves and Pieces
Member’s Mark
C NOVA 1
Tomato Basil Hummus
Member's Mark
A NOVA 3
Pure Anatolia Sun Dried Organic Figs
Boyraz
C NOVA 1
Ground turmeric
NOVA 1