Barcode: 4316268391986
Milchreis
by Bonrisi
Labels
german agricultural society
silver medal of the german agricultural society
2019 silver medal of the german agricultural society
nutriscore
nutriscore grade b
Categories
Available in
germany, ireland
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 351.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.1 g |
| Carbohydrates | 79.0 g |
| of which sugars | 0.2 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.0 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Rundkornreis 100%
Allergens
milk
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Aceite de oliva virgen extra
Carrefour
B NOVA 2
Patatas fritas
Carrefour,Carrefour bio
D NOVA 3
Patatas fritas aceite oliva
Carrefour BIO, Carrefour
D NOVA 3
Lenteja de la armuña
De nuestra tierra
A NOVA 1
Ensalada vegana
Carrefour
B NOVA 4
Salvado de Trigo
Carrefour BIO, Carrefour
A
Gazpacho Fresco
Carrefour
A NOVA 3
Olivenöl
Carrefour, Virgen Extra
B NOVA 2
Curcuma
Carrefour
NOVA 1
Gaspacho con hortalizas frescas
Carrefour, Carrefour bio
A NOVA 3
Salvado avena
Carrefour BIO
A NOVA 1
Salmorejo
Carrefour BIO, Carrefour
B NOVA 3