Barcode: 40466170
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 114.0 kcal |
| Fat | 7.3 g |
| of which saturated | 4.9 g |
| Carbohydrates | 4.4 g |
| of which sugars | 4.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 7.2 g |
| Salt | 1.2 g |
Ingredients
_Speisequark_, _Sahnejoghurt_, 2,8% Knoblauch, Speisesalz, Branntweinessig, natives Olivenöl, Zucker, Stärke
Related Products in Dairies
Custard Powder Vanilla Flavour
Aruba
C NOVA 4
Taanayel Les Fermes Lactose Free Low Fat Pasteurized Milk
Taanayel Les Fermes
NOVA 3
Greek Style Yogurt
Zita
C NOVA 4
Gervais le petit suisse
Danone, Gervais
C NOVA 3
Halloumi Classic
1540 Vestby, Norwegen, Oluf Lorentzen AS, Toveien 22
D
Halloumi
Charalambides Christis Ltd.
E NOVA 3
Yaourt brassé aux Fruits Fraise Framboise Abricot Pêche (8 Pots)
Casino, Groupe Casino
C NOVA 4
goat halloum
NOVA 3
Straggato Authentic Strained Yoghurt
ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΗΣ ΚΡΙΣΤΗΣ
C NOVA 4
0% Super Strained Yogurt
ZITA
A NOVA 4
Crème Caramel
domo
E NOVA 4
Instant Whipping Cream
D NOVA 1