Barcode: 23064683
Milsani jogging morango
by Milsani
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
denmark, poland, portugal, spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 82.0 kcal |
| Fat | 0.7 g |
| of which saturated | 0.5 g |
| Carbohydrates | 14.6 g |
| of which sugars | 13.3 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.3 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
_Yogur_ (0,9 % de materia grasa), melocotón (11,2 %), azúcar, zumo de maracuyá a partir de concentrado (2,5 %), puré de melocotón concentrado (1,3%), almidón, Espesante Pectinas, Corrector de acidez Citratos de sodio, Acidulante Ácido cítrico, aroma natural.
Allergens
milk
Additives
e330
e331
e440
Related Products in Dairies
Fresh Shredded Parmesan Cheese
Bella Rosa
E NOVA 4
Sliceable Blue Cheese
Arthur Schuman Inc.
D NOVA 3
Fresh Grated Parmesan Cheese
Argitoni
D NOVA 4
Queso Parmeso de leche de vaca 100% rayado
Messana
E NOVA 4
PARMESAN CHEESE CRISPS
Whisps
E NOVA 3
Buffalo Milk Mozzarella Cheese
Fattorie Garofalo
D NOVA 3
Shaved Parmesan
Bella Rosa
E NOVA 3
Copper kettle parmesan shaved cheese
E NOVA 3
Shredded Parmesan Cheese
Arthur Schuman Inc.
E NOVA 3
Fontine cheese
E NOVA 4
Shredded Parmesan Cheese
Bella Rosa
E NOVA 3
Fresh Shredded Cheese
Argitoni
D NOVA 4