Barcode: 0054100171801
Milwaukee's, dill pickles
by Milwaukee's
Nutri-Score
D
Processing
NOVA 4
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 18.0 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | — |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 3.6 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Cucumbers, water, distilled vinegar, salt, calcium chloride, natural flavors, polysorbate 80, yellow 5.
Additives
e102
e433
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Salted Snacks
Pickle vegetables
Shin-Shin Foods Co. Ltd.
E NOVA 4
Hwa Nan Food, Strip Cucumber With Perilla
Hwa Nan Food Industrial Co. Ltd.
D NOVA 3
Minato, preserved shallot
Minato
D NOVA 4
Kc Central Trading Co., Pickled Radish
Kc Central Trading Co.
E NOVA 4
Hosoda Bros. Inc., Boiled Bamboo Shoot
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 1
Salted turnip stripped in dressih sauce
Fu Chi Foods Co. Ltd.
B NOVA 3
Kweichow, spicy convenient dish
Kweichow
E NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Flowering Fern
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 4
Kedainiu
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Whole Pickled Tomatoes
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Hosoda Bros Inc., Prepared Kidney Bean
Hosoda Bros Inc.
A NOVA 3
Seasoned Mushroom
Lily
D NOVA 4