Barcode: 0054100172006
Milwaukee's kosher dill
by Milwaukee's
Nutri-Score
C
Processing
NOVA 4
Labels
kosher
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 64.3 kcal |
| Fat | 0.0 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.6 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 0.0 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Cucumbers, water, distilled vinegar, salt, calcium chloride, dehydrated garlic, natural flavors, polysorbate 80, yellow 5, potassium metabisulfite (preservative).
Additives
e102
e224
e433
Recipes with Similar Ingredients
Related Products in Salted Snacks
Kedainiu
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Kweichow, spicy convenient dish
Kweichow
E NOVA 3
Minato, preserved shallot
Minato
D NOVA 4
Pickle vegetables
Shin-Shin Foods Co. Ltd.
E NOVA 4
Pasteurized cucumbers
C NOVA 3
Kc Central Trading Co., Pickled Radish
Kc Central Trading Co.
E NOVA 4
Hwa Nan Food, Strip Cucumber With Perilla
Hwa Nan Food Industrial Co. Ltd.
D NOVA 3
Whole Pickled Tomatoes
Kedainiu Konservai
C NOVA 3
Salted turnip stripped in dressih sauce
Fu Chi Foods Co. Ltd.
B NOVA 3
Grape Leaves
Vg Commerce
C NOVA 3
Hosoda Bros. Inc., Boiled Flowering Fern
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 4
Hosoda Bros. Inc., Boiled Bamboo Shoot
Hosoda Bros. Inc.
A NOVA 1