Barcode: 8410128180676
Mimik
by Mimik
Nutri-Score
B
Processing
NOVA 4
Labels
100 cultivo local
Categories
Available in
spain
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 59.0 kcal |
| Fat | 2.5 g |
| of which saturated | 0.4 g |
| Carbohydrates | 5.7 g |
| of which sugars | 1.3 g |
| Fiber | 1.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 0.2 g |
Ingredients
Agua, Avena (9%), Semillas de Soja descascarilladas (8,5%), Aceite de girasol, Sales de calcio (fosfato y carbonato de calcio), Corrector de acidez (fosfato de potasio), Estabilizante (goma gellan), Aroma, Sal y Vitaminas D y B12.
Allergens
soybeans
Avena
Additives
e340
e418
Related Products in Beverages And Beverages Preparations
Fanta
Fanta
E NOVA 4
Sports drink
Powerade
NOVA 4
Organic Oat Beverage Original
Thrive Market
NOVA 1
Dasani Water
Coca-Cola Company
A NOVA 1
powerade
Powerade
C NOVA 4
eska sparkling lemon
B
Cookies & Cream Flavored Foundation Protein Blend Powder, Cookies & Cream
Arms race nutrition
E NOVA 4
Coke
Coke
E NOVA 4
Harina para Champurrado de trigo
Molinos siglo XX
NOVA 3
Diet Coca-Cola
Coca-Cola
C NOVA 4
S'Mores Flavored Foundation Protein Blend Powder, S'Mores
Arms race nutrition
E NOVA 4
BEAU'S JUICED AF HAZY IPA
Beau’s Brewing Co
NOVA 3