Barcode: 8017596042309
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 26.0 kcal |
| Fat | 0.5 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 3.4 g |
| of which sugars | 1.5 g |
| Fiber | 1.7 g |
| Proteins | 1.9 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
ORTAGGI MISTI (96%) E FUNGHI (4%) SURGELATI PER MINESTRONE ingredienti: ortaggi in proporzione variabile [(zucchine, carote, pomodoro, broccoli, fagiolini) 74% e (zucca, spinaci, _sedano_, porro, cavolfiore, cipolla) 21,5%], funghi champignon (Agaricus bisporus) 4%, basilico 0,5%.
Related Products in Meals
Tofu yu, spicy chinese salad
A NOVA 3
Hand-pulled chicken & pesto with all white meat chicken and pesto made from fresh basil, olive oil, garlic, & parmesan handmade, wood-fired, thin & crispy pizza, hand-pulled chicken & pesto
D NOVA 3
HistaFix für Nudel-Gemüse-Gratin
Histaminikus
E NOVA 3
Handmade Thin & Crispy Pizza
American Flatbread
D NOVA 4
Thin & crispy pizza
D NOVA 4
Severino, tortellini
Severino, The Regatta Group
C NOVA 4
Robust sausage & cheese with mozzarella, garlic oil, & fresh herbs handmade, wood-fired, thin & crispy pizza, robust sausage & cheese
C NOVA 3
American flatbread delicious & crispy uncured
D NOVA 4
Sliced Tomato & Five Cheese
American Flatbread
C NOVA 3
Vegan Harvest
American Flatbread
C NOVA 3
American flatbread uncured pepperoni & uncured
D NOVA 4
Cheese and herb
D NOVA 3