Barcode: 0007203676401
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 7.8 g |
| of which saturated | 3.1 g |
| Carbohydrates | 68.8 g |
| of which sugars | 0.0 g |
| Fiber | 12.5 g |
| Proteins | 9.4 g |
| Salt | 2.3 g |
Ingredients
Organic yellow popcorn, organic palm oil, salt.
Related Products in Snacks
Sliced pound cake
E NOVA 4
Fudge
Jack Daniel's
E NOVA 4
Cajun Peanuts
Virginia Peanuts Inc.
D NOVA 3
2 artificially flavored vanilla muffins
E NOVA 4
Artificially flavored chocolate muffins
E NOVA 4
White corn tortillas, white corn
A NOVA 4
Passion Orange Guava Mini Bites
Honolulu Cookie Company
E NOVA 4
minibites Passion Orange Guava
Honolulu Cookie Company
E NOVA 4
Whiskey fudge caramels
E NOVA 4
Megathin tortilla chips
D NOVA 4
Cakes
E NOVA 4
Glenfarclas, traditional fudge
E NOVA 4