Barcode: 0002362705036
Natural old fashioned oats, old fashioned
Nutri-Score
A
Processing
NOVA 1
Categories
Available in
united states
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 375.0 kcal |
| Fat | 6.3 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 67.5 g |
| of which sugars | 2.5 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 12.5 g |
| Salt | 0.0 g |
Ingredients
Whole grain rolled oats.
Recipes with Similar Ingredients
Apple Oat Muffins
12 ingredients
Homemade Granola
10 ingredients
Libby'S Great Pumpkin Cookies
14 ingredients
Irish Soda Bread
10 ingredients
Party Mix
13 ingredients
Great Pumpkin Cookies
14 ingredients
Peanut Butter Chocolate Fudge
3 ingredients
Cranberry Sweet Potatoes
8 ingredients
Zucchini Pineapple Bread
10 ingredients
California Granola
9 ingredients
Pecan Bars
10 ingredients
Energy Saver Bars
6 ingredients
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Falafel
ICA
B NOVA 3
Pommes Noisettes
Findus
C NOVA 4 Eco-Score B
Pindakaas Karamel Zeezout
De Pindakaaswinkel
D Eco-Score D
Thai Lime & Chili Cashews
Trader Joe's
C NOVA 4 Eco-Score E
Oliven ohne Stein
Kattus
E NOVA 3 Eco-Score A
Mais geröstet, gesalzen BBQ
Suntat
C NOVA 4
Pho Chat Instant-Reisnudeln mit Gemüsegeschmack
Asia Green Garden
NOVA 4 Eco-Score B
Black Walnut Oil
Hammons
C
Tasty Noodles
AsiaGreen garden
NOVA 4 Eco-Score B
Pfirsiche, halbe Frucht, leicht gezuckert
K-Classic
B NOVA 4
Mega Hamburger Brötchen mit Sesam
K-Classic
C NOVA 4 Eco-Score A
Gehackte Tomaten in Tomatensaft
K-Classic
A NOVA 1 Eco-Score A