Barcode: 0604565372635
Natural Platain Chips
Labels
vegetarian
no gluten
vegan
Categories
Available in
united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 499.0 kcal |
| Fat | 23.0 g |
| of which saturated | 10.0 g |
| Carbohydrates | 70.0 g |
| of which sugars | 2.0 g |
| Fiber | 10.0 g |
| Proteins | 3.0 g |
| Salt | 1.0 g |
Ingredients
Green Plantain, Non-hydrogenated Palm Olein, Salt.
Related Products in Plant Based Foods And Beverages
Nutting but Sea Salt
John Altman
E NOVA 3
Raw Quinoa
A NOVA 1
Tempeh
Tempehting
A
Indian Tempeh
Bumi
A NOVA 4
Tempeh van lupine bonen
bumi
A NOVA 4
Linzensoep
Bellamy
NOVA 3
Rocky Rice Coconut
Rocky Rice
E NOVA 4
Peanuts Caramel Bar
Korona, VanHest
D NOVA 4
Graines de chia
Raw
A
sweet Tamarind
Namdhari's
C NOVA 1
Broccoli
generic
A NOVA 1
Cashew Nuts Sea Salt
John Altman
C NOVA 4