Barcode: 9334714000096
Natural Popcorn
by Cobs
Nutri-Score
C
Environment
Eco-Score B
Labels
no gluten
australian made
Available in
australia, new caledonia
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 495.0 kcal |
| Fat | 24.5 g |
| of which saturated | 5.0 g |
| Carbohydrates | 51.5 g |
| of which sugars | 5.0 g |
| Fiber | 11.5 g |
| Proteins | 11.0 g |
| Salt | 0.9 g |
Ingredients
POPCORN (80%), SUNFLOWER OIL-HI OLEIC, SEA SALT. MAY CONTAIN MILK. NUTRITION INFORMATION
Related Products in Snacks
Dinkel Mini brezeln
DmBio
E NOVA 3
GENOA SALAME
HILLSHIRE SNACKING
E NOVA 4
Herbatniki o smaku maślanym
Bahlsen,Krakuski
E NOVA 4 Eco-Score D
Clubs Cracker
Lorenz
D NOVA 3 Eco-Score A
Ptasie Mleczko Waniliowe w Czekoladzie Deserowej
E.Wedel
E NOVA 4
BBQ Chips
Legendary
E NOVA 4
Balisto yoberry
Balisto
E NOVA 4 Eco-Score B
Chickpea Snacks Habanero Flavored
Biena
D NOVA 3
Die Gute Bio Schokolade
Plant-for-the-Planet
E NOVA 3 Eco-Score B
Soft & Chewy
Kirkland signature
D NOVA 4
Milk Chocolate Biscuits
Cadbury Dairy Milk fingers
E NOVA 4 Eco-Score E
Salam Sibiu
Agricola
D Eco-Score C