Barcode: 5060343749368
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 379.0 kcal |
| Fat | 4.0 g |
| of which saturated | 2.2 g |
| Carbohydrates | 15.4 g |
| of which sugars | 4.5 g |
| Fiber | 3.4 g |
| Proteins | 72.0 g |
| Salt | 0.8 g |
Ingredients
Pure Whey Protein (Milk, Soya Lecithin), Fat Reduced Cocoa Powder, Natural Flavouring (Chocolate), Xanthan Gum, Natural Sweetener (Stevia)
Additives
e322
e322i
e415
Related Products in Dietary Supplements
Granions De Zinc 15 Mg / 2 Ml (gluconate De Zinc) 1 Boite De 30, Ampoules De 2 Ml, Solution Buvable
Zn
NOVA 1
Poudre De Protéines
Delical, Lactalis Nutrition Santé
NOVA 4
Mix'Gom
Ma vie sans gluten
NOVA 4
cereal instant - arôme miel vanille
DELICAL
NOVA 4
Alburone
Alburone
NOVA 4
Spiruline bio
La Conquête des Saveurs
NOVA 1
granions de sélénium
granions
Protifast 4 PM Barres Hyperproteinees Saveur Chocolat Croquant 5 Barres (bar)
Protifast
NOVA 4
Protifast 4 PM Barres Hyperproteinees Saveur Citron Croustillant 5 Barres (bar)
Protifast
NOVA 4
Spiruline
PurVitae
NOVA 4
poudre instant cereal - arôme biscuité
Delical
NOVA 4
Chondro Flex
Alvityl
NOVA 4