Barcode: 0075172071905
Natural Raspberry Liquorice
by Panda
Nutri-Score
E
Processing
NOVA 4
Labels
low or no fat
vegetarian
vegan
no fat
Categories
Available in
france, united kingdom
Nutrition Facts
Per 100g
| Energy | 323.0 kcal |
| Fat | 0.4 g |
| of which saturated | 0.0 g |
| Carbohydrates | 75.0 g |
| of which sugars | 50.0 g |
| Fiber | — |
| Proteins | 3.6 g |
| Salt | 0.5 g |
Ingredients
Molasses syrup, wheat flour, pasteurised raspberry puree (1.7%), acidity regulator (citric acid), natural flavouring, liquorice extract.
Additives
e330
Related Products in Snacks
Waffles
Rescoe's
E NOVA 4
Mr. G'S, Kettle Corn, Sweet'N Salty
Mr. G's Kettle Corn
E NOVA 3
Cream cheese poundcake
E NOVA 4
Kelly Family Kitchen, Chocolate Chip Cookie
Kelly Group Of Coral Gables Llc
E NOVA 3
Yes cacao, gaba baba, meditation botanical chocolate bar
Yes Cacao
D NOVA 3
Yesgagao, dirty, botanical chocolate bar
Yesgagao
D NOVA 3
Raisin Almond Bar
Freedom Bar
D
Tropical Blend
Rind
C NOVA 1
Tangy Kiwi
Rind
A NOVA 1
Edamame green pea, wasabi with popped nori chip
A NOVA 3
Chocolate Cocoa Bar
Freedom Bar
D NOVA 3
Lentil roasted onion-shiitake with popped nori chip
B NOVA 3